facebook

Základní škola a Mateřská škola, Horní Dunajovice, okres Znojmo, příspěvková organizace

Horní Dunajovice 184, 671 34

IČO: 71 00 52 34

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.zshornidunajovice.cz

Telefon:

Základní škola a mateřská škola: 515 273 225

Ředitelka školy Mgr. Lenka Czehovská: 736 274 795

Školní jídelna Želetice: 533 312 111

Vedoucí školní jídelny paní Hana Bazalová: 736 719 871

 

 

PERSONÁLNÍ OBSAZENÍ ŠKOLY

ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

Ředitelka školy                 Mgr. Lenka Czehovská              

Tř. učitelka                       Mgr. Radomíra Špalková           

Učitelka ZŠ                       Mgr. Michaela Palečková           

Vychovatelka ŠD              Mgr. Michaela Palečková           

Asistent pedagoga            Barbora Dedková                      

Učitelka MŠ                      Jitka Mikelová                         

Učitelka MŠ                      Ladislava Klárisová                    

Školnice                           Petra Lišková                            

                             

Výdej stravy                     Jitka Kuchaříková                      

 

Charakteristika školy:

Základní škola je určena pro žáky 1. – 5. ročníku. Dvoupodlažní účelově postavená školní budova pochází z počátku 20. století. V přízemí je umístěna MŠ, tělocvična, šatny. V prvním poschodí se nachází ZŠ a jídelna s výdejnou stravy. ZŠ využívá k výuce dvě kmenové třídy a počítačovou učebnu. Prostorné třídy estetickou výzdobou a vybavením vytvářejí podnětné prostředí pro výchovně-vzdělávací práci.

  1. I. třídu pro žáky 1. a 2. roč. využívá i školní družina. Je zde starší výškově diferencovaný nábytek, skříňky a koberec.
  2. II. třída pro žáky 3.,4. a 5. ročníku je vybavena výškově nastavitelnými lavicemi a židlemi.

Vybavení informačními technologiemi je vzhledem k velikosti školy na výborné úrovni. V každé třídě je 5 žákovských PC, 1 učitelský a interaktivní dotyková tabule. Samozřejmostí je připojení veškerých PC na škole k internetu. Vlastníme řadu elektronických knížek a výukových programů, které žáci využívají nejenom při výuce, ale i o přestávkách.

Žáci školy jsou velmi dobře vybaveni učebnicemi a pracovními sešity, pravidelně obměňujeme a využíváme nové pomůcky ve výuce (DIPO, PC programy, elektronické učebnice, programy na interaktivní tabuli, TV náčiní, spotřební materiál do VV, PČ apod.)

Výuka TV probíhá v menší tělocvičně, částečně vybavené gymnastickým nářadím. Nově jsme pořídili nové lavičky, protože starší nevyhovovali bezpečnostním předpisům. Při vhodném počasí využíváme ke cvičení a hrám hřiště za školou, které bylo v měsíci červnu 2018 nově zrekonstruováno.  

Máme k dispozici „ČTENÁŘSKÝ KOUTEK“, ve kterém jsou nové knihovničky, lavice, židličky a pohodlná sedací souprava s relaxačními pytli, a hlavně nové knihy. Čtenářský koutek je využíván nejenom v rámci „Čtenářského klubu“ a ve vyučování čtení, ale i v družině a o přestávkách. Cílem vybudování tohoto koutku je nejen zlepšení čtenářské gramotnosti žáků, ale i větší motivace ke čtení knih.

MŠ využívá 2 třídy, v jedné jsou vytvořeny hrací kouty, které děti využívají k různým činnostem a hrám. Třída MŠ je vybavena dvěma novými stolky a židličkami. Druhou třídu využívají k odpolednímu odpočinku a také k hrovým činnostem. Mezi oběma třídami se nachází šatna. V nevyužívané části šatny je zřízen dětský koutek. Vedle ložnice je sociální zařízení se sprchovým koutem. Stravování zajišťuje školní jídelna Želetice. Děti dochází do jídelny ZŠ, která je v prvním patře. K MŠ patří i velká zahrada v blízkosti hřiště za školou. Dětské hřiště je vybaveno prvky – skákadla, hrací domeček, houpačky a hrací stěna aj. Vše odpovídá přísným bezpečnostním a hygienickým normám.

 

edpp long

logo

logo

vase cesty k bezpeci

 

BLOND1

 

logopovkdne

erb
Obec Horní Dunajovice