telefon +420 515 273 224

email info@hornidunajovice.cz

Facebook obce Horní Dunajovice

Obec
Horní Dunajovice
znak Horní Dunajovice

Menu

Vyhledávání

Základní škola a Mateřská škola, Horní Dunajovice, okres Znojmo, příspěvková organizace

Horní Dunajovice 184, 671 34

IČO: 71 00 52 34

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.zshornidunajovice.cz

 

Telefon:

Základní škola a mateřská škola: +420 515 273 225

Ředitelka školy Mgr. Lenka Czehovská: +420 736 274 795

Školní jídelna Želetice: +420 533 312 111

Vedoucí školní jídelny paní Hana Bazalová: +420 736 719 871

 

Charakteristika školy:

Základní škola je určena pro žáky 1. – 5. ročníku. Dvoupodlažní účelově postavená školní budova pochází z počátku 20. století. V přízemí je umístěna MŠ, tělocvična, šatny. V prvním poschodí se nachází ZŠ a jídelna s výdejnou stravy. ZŠ využívá k výuce dvě kmenové třídy a počítačovou učebnu. Prostorné třídy estetickou výzdobou a vybavením vytvářejí podnětné prostředí pro výchovně-vzdělávací práci.

  1. I. třídu pro žáky 1. a 2. roč. využívá i školní družina. Je zde starší výškově diferencovaný nábytek, skříňky a koberec.

  2. II. třída pro žáky 3.,4. a 5. ročníku je vybavena výškově nastavitelnými lavicemi a židlemi.

Vybavení informačními technologiemi je vzhledem k velikosti školy na výborné úrovni. V každé třídě je 5 žákovských PC, 1 učitelský a interaktivní dotyková tabule. Samozřejmostí je připojení veškerých PC na škole k internetu. Vlastníme řadu elektronických knížek a výukových programů, které žáci využívají nejenom při výuce, ale i o přestávkách.

Žáci školy jsou velmi dobře vybaveni učebnicemi a pracovními sešity, pravidelně obměňujeme a využíváme nové pomůcky ve výuce (DIPO, PC programy, elektronické učebnice, programy na interaktivní tabuli, TV náčiní, spotřební materiál do VV, PČ apod.)

Výuka TV probíhá v menší tělocvičně, částečně vybavené gymnastickým nářadím. Nově jsme pořídili nové lavičky, protože starší nevyhovovali bezpečnostním předpisům. Při vhodném počasí využíváme ke cvičení a hrám hřiště za školou, které bylo v měsíci červnu 2018 nově zrekonstruováno.  

Máme k dispozici „ČTENÁŘSKÝ KOUTEK“, ve kterém jsou nové knihovničky, lavice, židličky a pohodlná sedací souprava s relaxačními pytli, a hlavně nové knihy. Čtenářský koutek je využíván nejenom v rámci „Čtenářského klubu“ a ve vyučování čtení, ale i v družině a o přestávkách. Cílem vybudování tohoto koutku je nejen zlepšení čtenářské gramotnosti žáků, ale i větší motivace ke čtení knih.

MŠ využívá 2 třídy, v jedné jsou vytvořeny hrací kouty, které děti využívají k různým činnostem a hrám. Třída MŠ je vybavena dvěma novými stolky a židličkami. Druhou třídu využívají k odpolednímu odpočinku a také k hrovým činnostem. Mezi oběma třídami se nachází šatna. V nevyužívané části šatny je zřízen dětský koutek. Vedle ložnice je sociální zařízení se sprchovým koutem. Stravování zajišťuje školní jídelna Želetice. Děti dochází do jídelny ZŠ, která je v prvním patře. K MŠ patří i velká zahrada v blízkosti hřiště za školou. Dětské hřiště je vybaveno prvky – skákadla, hrací domeček, houpačky a hrací stěna aj. Vše odpovídá přísným bezpečnostním a hygienickým normám.

 

Užitečné odkazy

Povodňový plán

CzechPoint

Vaše cesty k bezpečí

Krizport - chytré blondýnky 

Pálení klestí 

IDS JMK 

Horní Dunajovice 102, 671 34 Horní Dunajovice | +420 515 273 224 | info@hornidunajovice.cz

GDPR | Prohlášení o přístupnosti | Prohlášení o používání cookies

© 2024 Obec Horní Dunajovice | Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.

No Internet Connection